Kind van werkende mama komt niets tekort
Moeders die binnen een jaar na de geboorte weer aan het werk gaan, brengen het welzijn van hun kind niet in het gedrang.
Dat is de conclusie van een onderzoek van wetenschappers aan de School of Social Work van de Columbia University in New York. Er kunnen wel een aantal nadelen worden vastgesteld, maar die zouden worden gecompenseerd door de voordelen.
Het onderzoek van de Columbia University spreekt daarmee een aantal eerdere studies tegen. Dat is volgens de wetenschappers te wijten aan het feit dat daarin slechts naar een beperkt aantal factoren werd gekeken. In de nieuwe research daarentegen werd met zoveel mogelijk elementen rekening gehouden.
De onderzoekers stelden onder meer vast dat werkende moeders een betere mentale gezondheid en gezondere familierelaties hebben. Ook hebben werkende moeders een grotere financiële bestedingskracht, waardoor de kinderen onder meer een kwalitatief betere opvang genieten. Deze factoren hebben een positieve impact op de kinderen.
Het grootste nadeel is dat werkende moeders minder tijd met hun kinderen kunnen doorbrengen. Daardoor komt de balans volgens het rapport uiteindelijk in evenwicht. Er wordt wel aan toegevoegd dat parttime werk voor een moeder de beste oplossing zou zijn.
"Het onderzoek geeft aan dat een moeder na de geboorte van een kind zonder gewetensproblemen haar professionele carrière weer kan oppikken," aldus HealthDay News.
Onderzoeker Jane Waldfogel stelt dat er geen nefaste gevolgen voor de kinderen zijn. Ze wijst er daarbij op dat eerdere onderzoeken ervan uitgingen dat de omstandigheden na de geboorte van een kind ongewijzigd bleven, maar Waldfogel stelt dat dit een kunstmatige benadering is. In werkelijkheid verandert er volgens haar bijzonder veel, gaande van de familierelaties tot het gezinsinkomen en de mentale gezondheid van de moeder."
Heel wat vrouwen maken zich ongerust dat een kind van een werkende moeder een leerachterstand zou oplopen, zoals eerder werd gesuggereerd. Siobhan Freegard, mede-oprichtster van de ouder-website Netmums, wijst er daarbij op dat veel vrouwen financieel geen andere keuze hebben dan te werken, maar daarbij vaak vrezen dat ze hun kinderen tekort doen.
Sally Gimson, directeur communicatie aan het Family and Parenting Institute, voegt er aan toe dat de kwaliteit van de kinderzorg het belangrijkste is, ongeacht de keuze die de moeder over haar professionele carrière maakt.
(Gebaseerd op: Express.be)